REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE: Prędkość i wyprzedzanie na pasach. Policyjny pościg

TARNOBRZEG / PODKARPACIE. Policjanci ruchu drogowego prowadzili pościg za kierowcą bmw, który rażąco łamał przepisy drogowe i wykonywał niebezpieczne manewry. Wyprzedził pojazd, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, następnie wjechał na pasy i mało brakowało, żeby potrącił przechodzącą przez przejście kobietę, która prowadziła rower. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę odbierając mu prawo jazdy. Za popełnione wykroczenia 27-latek będzie odpowiadał przed sądem.

W sobotę, przed godz. 13, policjanci ruchu drogowego, pełniący służbę w rejonie ul. Wisłostrada w Tarnobrzegu, zwrócili uwagę na kierującego bmw. Kierowca rażąco łamał przepisy drogowe i wykonywał niebezpieczne manewry. Jadąc z nadmierną prędkością ominął pojazd, który zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, aby przepuścić kobietę, która w tym czasie przechodziła przez przejście dla pieszych prowadząc rower. Kierowca bmw wjechał na pasy obok wystraszonej kobiety, której omal nie potrącił i odjechał w kierunku Mielca. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za bmw. Po krótkim czasie kierujący tym pojazdem został zatrzymany.

Okazał się, że za kierownicą bmw siedzi 27-letni mieszkaniec Dębicy. Mężczyzna za popełnione wykroczenie stracił prawo jazdy. Policjanci skierują do sądu wniosek o ukaranie pirata drogowego.

Piesi to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego najbardziej zagrożona wypadkami. Na uwagę zasługuje fakt, że znaczna część zdarzeń związanych z potrąceniem pieszego ma miejsce na przejściach dla nich przeznaczonych, dlatego też policjanci ruchu drogowego konsekwentnie eliminują z ruchu kierowców, którzy rażąco łamią przepisy w tym zakresie.


foto: archiwum redakcji

KMP Tarnobrzeg

05-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.